Foça’ da Ne Yenir?

Foça’ da Nerede Ne Yenir?

İzmir’in popüler tatil beldelerinden biri olan Foça denizi ve doğal güzellikleri kadar mutfağı ilede oldukça ilgi çekici. Şimdi gelin Foça’ da nerede ne yenir bir bakalım..

Kozbeyli Kahvaltı Evi

Foça Kozbeyli Kahvaltı Evi, bizim Foça’da bulunan kahvaltı mekanları arasında en çok dikkat çekenlerden.. Foça’nın Kozbeyli Köyünde birçok kahvaltı mekanı bulunuyor burası oldukça popüler bir yer.

FoFo Bahçe

Güzel bir kahvaltı mekanı olan Fofo Bahçe Foça yolu üzerinde, Bağarası Köyünde bulunan bir mekan. Mekanın dekoru ve aurası çok güzel. Nar ağaçları ile zeytin ağaçları ile çevrili. Doğa ile iç içe bir kahvaltı yaparken bulabilirsiniz kendinizi. Masanıza gelen her şey doğal. Şeftali ve kayısı reçelleri oldukça lezzetli ve popüler. Ayrıca bu mekan oda sayısı azda olsa konaklama imkanı sunmakta.

Çarşı Lokantası

Foça’nın en ünlü mekanlarından biri de Çarşı Lokantası.Ev yapımı bir şeyler tüketmek istiyorsanız kesinlikle durağınız olmalı. Öğle yemeği ve akşam yemeği için tercih edebilirsiniz. Ayrıca fiyatları oldukça uygun.

Nazmi Usta Girit Dondurma

Foça’ da dondurma denince akla ilk gelen Nazmi Usta Girit Dondurma’ dır. Foça’ nın en ünlü mekanlarından biridir.

Kuzina

Foça’ nın oldukça beğenilen mekanlarından biridir. Mekanda ister kahvaltı yapın, isterseniz öğle veya akşam yemeği yemeyi tercih edin. Karar sizin. Zeytinyağlı yemekleri ile oldukça dikkat çekiyor. Küçük olmasına rağmen oldukça samimi bir ambians sunuyor.

Kavala Winehouse Cafe

Foça’ nın klasikleşmiş listenin olmazsa olmaz mekanlarından birisidir. Gerek tatlıları, gerek şarapları gerekse şarap tabağı ile gün içinde veya gün batımında kesinlikle gidilmesi gereken mekanlardan biridir.

Ayrıca Eski Foça’ da Denize sıfır harika balık restoranlarda gün batımını keyfe dönüştürebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir